TOP ULTRA SPIRITUÁLNÍCH HOVEN, KTERÉ LIDEM NIČÍ ŽIVOT


Upozornění: Následující článek jsem psala velmi otevřeně. Pokud, člověče, nemáš rád přímá slova, tak ho nečti.

---

Před deseti lety jsem aktivně začala prozkoumávat různé náboženské skupiny. Byla jsem zvědavá, jaký vedou jejich členové asi život, jestli jsou spokojení a proč se rozhodli být spirituálními neboli duchovními bytostmi. Taky jsem chtěla být spirituální, protože jsem si myslela, že to je to, co potřebuju k tomu, abych byla šťastná. I když to do určité míry může být pravda, tak jsem měla vždy takový lepkavý pocit, když jsem navštívila nějakou náboženskou skupinu. Něco mi tam začalo vždycky smrdět.

Po několika letech jsem to vzdala, protože jsem nemohla najít žádnou skupinu, kam bych zapadla a kde bych se cítila sama sebou bez toho hnusnýho nasmraděnýho lepkavýho pocitu. Šla jsem tedy na opačnou stranu. Do skupiny, kde se věřilo jen ve vědu. Překvapilo mě, že mezi nimi nebyl žádný rozdíl. Ten lepkavý pocit tam byl pořád.

Pak jsem na to přišla!

Každá ta skupina si myslela, že zachrání svět, že je lepší než ostatní. A to bylo to, co mně tam smrdělo a lepilo se na mě ze všech stran. Trvalo mi to pár let, než jsem se rozhodla, že vlastně nepotřebuju patřit do žádné takové skupiny, že vlastně můžu být méně druhými lidmi a více sama sebou. Ať už to znamená cokoliv.

Níže jsem sepsala top spirituálních hoven, která jsem vypozorovala, že lidé dělají a ve která věří. Já jsem samozřejmě byla jedna z nich a do jisté míry ještě někdy jsem. Alespoň už ale vím, že je to hovno a hovno smrdí. Tito „megaspirituální“ františci nám všem však ničí život a samozřejmě i život v našem okolí.

#1. HOVNO: JSEM SPIRITUÁLNĚJŠÍ NEŽ TY!

Ačkoliv není nic špatného na tom být spirituální, je něco špatně s touto větou. Pěkně totiž smrdí. A když si tento bobek člověk neuvědomuje, tak se časem jen a jen zvětšuje. Logicky. Chce naši pozornost.

V těchto skupinách, které jsem prozkoumávala, jsem potkala nespočet lidí, kteří byli chodící megahovna. Byli sami sebou tak plní, že nebyli schopni vnímat nikoho kromě sebe. Neschopnost naslouchat, ale zároveň velká schopnost soudit druhé. Samozřejmě to děláme občas všichni… Ehm… já dost často. Nicméně když si uvědomím, že někoho soudím, pomlouvám, už vím, že je to tenhle bobek. Tím, že si to uvědomím, tak ho nezvětšuji. Uvědomění je ostatně prvním krokem k jeho odstranění.

Trik je tedy sebeuvědomění. Jakmile člověk hovno identifikuje, tak se rozpustí jako horká čokoláda.

Takže když si myslím, že jsem VÍC spirituální než Ty, je to stejné, jako bych říkala, že jsem krásnější a úžasnější, než jsi Ty. Ale nejsem to já, kdo si to myslí. Je to ten naleštěný bobek uvnitř mé hlavy.

#2. HOVNO: VZTEK JE ŠPATNÝ!

Když je člověk vnitřně vyrovnaný, tak ho nic nevytočí, nic ho nikdy nenaštve. Vážně? Hm... no, nevím jak Ty, ale já tu cítím další megahovno. Jsme lidi a lidi se čas od času prostě vztekaj jako malý děti, a to je úplně oukej!

Pokud Tě podvádí přítelkyně, je úplně v pořádku, že jsi plný vzteku. Neříkám, že je v pořádku ji zmlátit, ale je v pořádku být naštvaný a dát svým emocím průchod. Je to lidská emoce. Dovolme si být lidmi a tyto emoce prožívat.

Bolest je tu ostatně pro to, abychom ji cítili.

Čím víc v sobě budeš vztek zadržovat, tím víc se Ti bude ukládat do svalů. Profesionální atleti a vojáci tohle velmi dobře ví. To je taky důvod, proč mnoho z nich si čas od času pořádně zařve.

Když cítím, že chci někoho zabít, vezmu si svoji shinai (kendo meč) a běžím do lesa, kde cvičím a u toho řvu jako pavián. Je to nádherný pocit a alespoň pak neřvu na své nejbližší, kteří ostatně za můj vztek nemůžou.

Nejsem pak šťastnější, jsem jen míň vzteklá.

Takže...

Když máš vztek, tak se za to nebičuj. Neříkej si, jak jsi špatný a nedospělý. Jsi člověk a člověk se někdy prostě vzteká. Když tohle hovno přijde, tak se na něj podívej a usměj se na něj. To hovno nemá rádo, a tak se stáhne do ústraní.

#3. HOVNO: MUSÍŠ BÝT POZITIVNÍ!

Tenhle bobek má speciální smrad. Být pozitivní je fajn. Nicméně všude existuje nějaká rovnováha a čekat, že tohle hovno Tě spasí, je jako čekat, že z Babiše se stane hodnotový lídr.

Když jsem měla chronické nemoci, mnoho lidí mi říkalo, jak musím být pozitivní. Ano, to je důležité a bez toho by to nešlo, ale rozhodně to není něco, co nás spasí. Je to jen jedna část rovnice. Mnoho lidí tak utíká před svými problémy. Osobně jsem tímto způsobem před různými problémy utíkala skoro celých dosavadních třicet let, co tu na tomhle světě běhám a pozitivita mi ten problém opravdu nevyřešila.

Když si spálíš ruku ohněm, tak tím, že ji schováš za záda, si ji opravdu nevyléčíš. Je potřeba identifikovat, co se stalo, a začít se uzdravovat. Věřit, že vše dobře dopadne bez toho, aby člověk něco pro to udělal, může mít katastrofické následky.

Život je plný problémů a spokojenost přichází, když ty problémy řešíme.

#4. HOVNO: MŮŽU BRÁT DROGY, PROTOŽE TO POMÁHÁ MÉMU SPIRITUÁLNÍMU RŮSTU

Hm… Co na tohle říct? To je asi ten největší bobek ze všech! Taky jsem v minulosti brala drogy, nebo přesněji – jsem jich hodně vyzkoušela, protože jsem byla zvědavá. Nicméně dnes můžu říct, že drogy se spiritualitou nepomáhají. Je to zkratka a každá zkratka něco stojí. Rozhodně Tě nesoudím za to, jestli se sjíždíš o víkendu bílým práškem, ale pokud to děláš s přesvědčením, že Ti to pomůže duchovně růst, tak si stavíš okolo sebe hrad, který za chvíli začne pěkně smrdět. A to proto, že je stavěn z bobků.

Zkratky jsou velkou iluzí.

#5. HOVNO: VŠECHNO JE LÁSKA A MĚLI BYCHOM SE NAVZÁJEM VŠICHNI MILOVAT

Láska a soucit jsou ctnosti, které bychom všichni měli praktikovat na denní bázi a rozhodně se učit je aplikovat. To ano. Jenže... Také bychom měli používat selský rozum, když nám chce někdo záměrně ublížit. Když jdeš v noci temnou uličkou a potkáš nějakého cizince, tak si samozřejmě můžeš říct: „Je to tak, jak to je, je v pořádku, že mě tenhle chlapík chce znásilnit. Já ho stejně miluju, protože všechno je láska.“ No, to asi ne, že? Tohle by asi nebyla Tvoje reakce, že ne? A to je úplně oukej! Nemusíš všechny milovat.

Je třeba být otevřený a rozdávat lásku a mít soucit k lidem. To ano, ale i zde je rovnováha. Dovolme si být opět člověkem a nebičovat se za to, že prostě nemilujeme všechny lidi okolo sebe.

Někdo nám prostě nesedí a někdo ano. I když se všichni můžeme od sebe navzájem učit, tak někoho ve svém životě prostě nechceš. A to je oukej!

#6. HOVNO: VĚDA JE ŠPATNÁ, PROTOŽE NENÍ SPIRITUÁLNÍ

Mnoho lidí, kteří jsou spirituálně založení a jsou to opravdu úžasné lidské bytosti, odmítají vědu. Jsou velmi dogmatičtí ve svých názorech a tvrdí, že věda je limitovaná a nedostatečně otevřená. Tvrdí, že jediné, co potřebují, je Bůh, Krishna, Buddha, Ježíš, Láska nebo kdokoli, koho si vybrali za svého guru. Jenže… Věda není špatná. Je limitovaná, ale není špatná. Věda je nástroj jako YouTube, Facebook nebo kladivo. A jak už to s nástroji bývá, můžeš například použít kladivo k tomu postavit si dům nebo někoho zabít. To samé platí pro vědu a spiritualitu.

Můžeme přece používat obojí. Proč máme tendence být jen jedno, nebo druhé? Když postavíme most, tak se těmi rozdíly, které jsou mezi námi, můžeme navzájem učit a inspirovat.

Rozhodnutí je vždy na nás samotných!

Tento rok jsem zahájila heslem: ŠTĚSTÍ PŘEJE ODVÁŽNÝM.

Ono totiž dovolit si být člověkem a prožívat někdy až primitivní lidské emoce není slabost. Chce to odvahu. A tahle odvaha nás dovede na místa, kde se stáváme svobodnými a sami sebou.

Veronika

#duše #spiritualita #bobek

8,141 zobrazení0 komentář