10 PROVOKATIVNÍCH OTÁZEK, KTERÉ BYSTE SI MĚLI POLOŽIT JEŠTĚ NEŽ UMŘETE


Následující otázky jsou otázky, které si mnoho z nás nikdy nepoloží a to je velká škoda. Možná, kdybychom si udělali dobré kafe nebo čaj, vzali si tužku a papír a pohodlně se posadili, vypnuli telefon a zhluboka se nadechli... tak bychom našli odpověď na něco, na co možná už dlouho hledáme odpověď.

Tak jo.. Napsala jsem jich deset a odpovědi jsou moje. Napiš si svoje a neopisuj.

#1 OTÁZKA:

Kdybys měl, člověče, všechny peníze na světě, ale stále jsi musel vykonávat nějakou práci, co bys dělal?

Postavila bych si mini dřevěný domeček uprostřed lesa a tam bych jen psala a psala. Teď sice také píšu, ale nepíšu tolik, kolik bych si přála. Psala bych víc a přestala dělat všechny ty “vos*r” věci, které člověk při podnikání nasbírá.

#2 OTÁZKA:

Kdybys měl, člověče, jednu minutu, kdy Tě bude poslouchat celý svět, co bys mu řekl?

Uf. No, to je oříšek a také velká zodpovědnost. Asi bych řekla toto: “Jsme lidé, tak buďme lidmi. Mějme k sobě respekt a empatii. Začněme u sebe. Začněme se znovu milovat a pak to, co zbyde rozdejme druhým. Převezměme zodpovědnost za své činy a nečiny a přestaňme se konečně navzájem zabíjet! Až nás tady bude opravdu přehodně, tak příroda si nás zredukuje sama, tak jí tu práci neberme. Zkusme přestat radit druhým a začněme inspirovat tím, že půjdeme příkladem.”

#3 OTÁZKA:

Kdo Tě v životě zatím nejvíc sral a proč?

Můj bývalý a poslední“šéf”. Sral mě, protože jsem byla stejná jako on. Nastavoval mi zrcadlo tak nemilosrdně, že tu školu nikdy nezapomenu. Jsem za to dnes moc ráda, ale znovu bych to prožívat nechtěla. Díky této zkušenosti jsem ale začala podnikat a dělat to, co mě naplňuje a co mě baví. Takže přísloví: CO TĚ NEZABIJE.... zde platí na 100%.

#4 OTÁZKA:

Co jsi se z toho vztahu, člověče, naučil?

Nenechat si kadit bobky na hlavu. Nenechat se manipulovat. Být sám sobě skeptikem a nevěřit všemu, co říkají druzí a ani moje vlastní opice v hlavě. Mít se ráda a dovolit si chybovat. Mít se ráda a dovolit si být nedokonalým člověkem, protože kdybych byla dokonalá, tak už jsem stroj, že jo.

#5 OTÁZKA:

Existuje něco, co prostě víš na 100%?

Hm, asi vím, že nic nevím na 100%.

#6 OTÁZKA:

Čeho v životě zatím nejvíc lituješ?

Moc se mi to tady nechce rozvádět.. ale nejvíce lituji toho, že jsem v životě hodně lhala a to lidem, které ze všeho nejvíce miluju.

#7 OTÁZKA:

Bojíš se, člověče, víc smrti nebo toho žít naplno?

Jsou chvíle, kdy žiju naplno, ale těch chvil za poslední dobu tolik není. Takže se spíš bojím života. Otevřít se životu. Ono se to totiž jinak říká, než dělá a to člověk v ten okamžik pozná hned.

#8 OTÁZKA:

Co by jsi změnil ve svém životě, kdybys věděl, že nikdy nezemřeš, že jsi nesmrtelný?

Začala bych se učit hrát na housle, pak bych si udělala kurz freedivingu a jela na Alijašku potápět se s tuleni a ledními medvědy.

#9 OTÁZKA:

Co by na Tvém pohřbu lidé pravděpodobně říkali?

Hm.. že jsem byla drzá, že jsem byla rebel a trochu blázen... ale s dobrým srdcem.

#10 OTÁZKA:

Narodil jsi se, člověče, jako člověk. Víš co to vlastně znamená, být člověk?

Nad touhle otázkou už přemýšlím víc jak rok. S tím, jak roste technologie a náš vztah ke strojům je bližší a bližší, tak si myslím, že je to vůbec nejdůležitější otázka ze všech. Co to vlastně znamená být člověk? No, to není jen tak, být člověkem. Dnes je na nás velký tlak být úspěšný, pozitivní, milující, být super rodič atd... ale my jsme jen lidé, děláme vše tak, jak nejlépe umíme v ten daný okamžik. Kdybychom to uměli lépe, tak to děláme lépe, že jo. Jsme lidé, takže jsme v pořádku tak jak jsme. Jsme nedokonalí a to je krásné. Jsme lidé a lidé by si měli pomáhat. Měli bychom tu být pro sebe, nikoliv proti sobě. Mít k sobě respekt, empatii a mít zodpovědnost za své činy, nebo nečiny. Jsme lidé a proto nejsme nikdy sami.

#duše

1,956 zobrazení0 komentář